Zapowiedź Międzynarodowej Konferencji CEJM „Fundamental Rights of the European Union and the National Identity of the Member States” 29-30.05.2017

przedstawiamy kilka pierwszych dotyczących zbliżającego się wydarzenia – międzynarodowej konferencji naukowej Centrum Doskonałości Jeana Monneta we Wrocławiu. Odbędzie się pod hasłem „Fundamental Rights of the  European Union and the National Identity of the Member States”. Jak rozwija się relacja pomiędzy prawami podstawowymi a tożsamością państw członkowskich? Czy tożsamości narodów zjednoczonej Europy wzmacniają wspólną ochronę praw człowieka w UE, czy też stoją na jej przeszkodzie? Czy tożsamość narodowa jest wykorzystywana jako polityczny argument w ograniczeniu efektywności ochrony praw podstawowych, czy może przeciwnie – polityczny interes upatruje się we wzmacnianiu tej ochrony? Jak ta sama relacja wygląd w odniesieniu do poszczególnych praw podstawowych w ramach systemu prawnego UE?

Informacje logistyczne:

Miejsce: sala 2D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 7-10
Wrocław

Data i godzina: 29.05.2017 r., godz. 9.00 – 19.00; 30.05.2017 r., godz. 9.00 – 14.30