Warsztaty dla uczniów 13-16 lat z ochrony danych osobowych

Licencja CC. Źródło: uberoffices.com/blog/image-sharing/

Członek zespołu CEJM, mgr Krzysztof J. Jankowski LL.M. w ramach projektu „Wygoda czy swoboda” dotyczącego odpowiedzialnego rozporządzania swoimi danymi osobowymi prowadzi warsztaty dla uczniów w wieku 13-16 lat z ochrony danych osobowych w codziennym życiu: posługiwania się smartfonem, mediami społecznościowymi etc.

Prawo do ochrony danych osobowych jest jednym z praw fundamentalnych obowiązujących w Unii Europejskiej. Centrum Doskonałości Jeana Monneta – zgodnie ze swoją misją – wspiera działania propagujące zrozumienie i przestrzeganie praw człowieka. Również poza działalnością stricte akademicką, celem działania CEJM jest również współpraca z partnerami społecznymi – w tym szkołami – i edukacja ochronie praw jednostki przewidzianych prawem UE.

Projekt „Wygoda czy swoboda” jest realizowany dzięki uprzejmości władz i zespołu Gimnazjum nr 6 we Wrocławiu, mieszczącemu się przy ul. Aleja Pracy. Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować za otwartość na tak nową, a potrzebną w edukacji młodych ludzi tematykę, oraz za pomoc w wykonaniu i umożliwienie realizacji projektu.