Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Ochrona zabytków i obrót dziełami sztuki w Unii Europejskiej”

serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową „Ochrona zabytków i obrót dziełami sztuki w Unii Europejskiej”. To interdyscyplinarne wydarzenie będzie okazją do spotkania i wymiany opinii z ekspertami zajmującymi się zagadnieniami związanymi z obrotem dziełami sztuki tak w Polsce, jak w i całej Unii Europejskiej. Konferencja skupia się przede wszystkim na prawnych aspektach handlu dziełami sztuki, rozpatrując go z punktu widzenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego; jednakże w zamierzeniu organizatorów konferencja ma być okazją dla spotkania ekspertów również z innych dziedzin i będzie wydarzeniem otwartym, nieograniczającym się jedynie do analiz prawnych tego kompleksowego zagadnienia. W programie konferencji przewidziane są wystąpienia ekspertów oraz panel doktorancki.

Konferencja jest organizowana przez Centrum Doskonałości Jeana Monneta przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Serdecznie zapraszamy tak pasjonatów sztuki i zabytków, jak i profesjonalistów pracujących w tym sektorze. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 maja 2015 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, w godzinach odpowiednio od 13.45 do 18.00 oraz 10.00 do 13.00.

Więcej informacji już wkrótce.

Oficjalny plakat oraz szczegółowy program konferencji można pobrać klikając na poniższe linki:

Plakat_konferencyjny

Program_konferencji