CEJM na Dolnośląskim Festiwalu Nauki – 18.09.2016 r., godz. 16.00

Source: pixabay.com / CC00

Już niedługo będziemy mieli okazję zaprezentować się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Członek CEJM, Krzysztof J. Jankowski poprowadzi warsztat pt. „Internet nie zapomina – prywatność w sieci”. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Prosimy o wcześniejsze zapisy na adres: 220193@uwr.edu.pl – ilość miejsc ograniczona.

Czas: 2016-09-18: 16:00 – 17:30

Miejsce: Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7/10, s. 2.02

Opis: „Internet nie zapomina. Treści raz wrzucone pozostaną tam na zawsze, albo chociaż na lata. Czy mamy wobec tego szansę efektywnie chronić naszą prywatność? Wrzucając codziennie na serwisy społecznościowe kolejne zdjęcia i posty sami się jej pozbawiamy, ale może jednak wciąż mamy prawo oczekiwać pewnej dozy prywatności? Czy rodzice mogą postować zdjęcia swoich dzieci z okresu dzieciństwa? Czy mogą żądać usunięcia zdjęcia ze mną? Czy mogę usunąć się z wyszukiwarki Google’a? Czy mam prawo by Internet o mnie zapomniał? Wprowadzenie do prawa do prywatności i jego funkcjonowania w Internecie – krótki wykład, dłuższy warsztat o tym co możemy zrobić, by zachować dozę prywatności. ”

Zapraszamy też na oficjalną stronę wydarzenia na Dolnośląskim Festiwalu Nauki: http://www.festiwal.wroc.pl/2016/?c=events&year=2016&do=detail&id=15522