2015

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z planem działania Centrum Doskonałości Jeana Monneta na rok 2015. Poszczególne działania podejmowane przez Centrum stanowią realizację ramowego planu działania na lata 2014-2017, z którym mogą się Państwo zapoznać w zakłace Program. Poniższe dane przekazujemy dla Państwa informacji. Proszę wziąć pod uwagę, że mogą one ulec zmianie na etapie organizacji poszczególnych wydarzeń towarzyszących Centrum z wielu przyczyn. Centrum dokłada wszelkich starań by na bieżąco informować Państwa o wszystkich planowanych działań. Jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Sekretarzem Centrum, celem potwierdzenia uzyskanych informacji.

Wszelkie szczegóły nadchodzących wydarzeń są na bieżąco publikowane na stronie głównej Centrum Doskonałości Jeana Monneta w zakładce Aktualności.

W roku 2015 Centrum Doskonałości Jeana Monneta planuje organizację i/lub uczestnictwo m.in. w następujących wydarzeniach:

1. 9 marca 2015: „Religie wobec praw podstawowych” (Wrocław; Uniwerystet Wrocławski)- seminarium poświęcone zagadnieniom wolności i praw podstawowych związanych z funkcjonowaniem religii w sferze publicznej państw członkowskich UE. Udział wezmą m.in. prof. Mariusz Jabłoński, prof. Mirosław Sadowski, prof. Stanisław Konopacki, dr Mirosław Wróblewski oraz dr Izolda Topp-Wójtowicz.
  2. 13-14 kwietnia 2015: „Uni Europejska w badaniach naukowych doktorantów” (Polanica Zdrój; Uniwersytet Wrocławski) – seminarium doktoranckie
  3. 9-10 maja 2015: „Międzywydziałowe seminarium doktoranckie z okazji Dnia Europy” (Gdańsk; Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski)– seminarium doktoranckie poświęcone rozwojowi prawa unijnego i jego wpływowi na prawo cywilne, karne i konstytucyjne. Szczegóły seminarium powinny być znane w marcu br.
  4. 17-19 maja 2015: „Ochrona zabytków i obrót dziełami sztuki w UE” (Wrocław; Uniwersytet Wrocławski) – ogólnopolska konferencja interdyscyplinarna, poświęcona tematyce ochrony zabytków a także obrotu dziełami sztuki na terenie Unii Europejskiej
  5. 8 czerwca 2015: „Dzień Europejski” (Opole; II Liceum Ogólnokształcące w Opolu) – obchody Dnia Europejskiego; promocja praw podstawowych i roli Unii Europejskiej i ich ochronie